KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15873036
nr 1587 3036
Helga Henschen
(1917-2002), Sverige
Figurer på ko. Signerad, daterad -83. Akvarell, bildmått: 11x15 cm, yttermått inklusive ram: 31x22 cm
Helga Henschen, svensk målare, författare och illustratör född 1917, död 2002.
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 11 december 2023
kl 19:08:51
300 kr
450 kr
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Helga Henschen
Läs mer om Helga Henschen